Ямбол
Главная » 2011 » Октябрь » 8 » Украйна разби българските национали с 3:0
18:40
Украйна разби българските национали с 3:0

Йевхен Селин откри още в седмата минута за домакините, които се намират пет места под България в ранглистата на ФИФА. Ветеранът Андрий Шевченко увеличи аванса на украинците в 38-ата минута, а Андрий Ярмоленко оформи крайния резултат в 82-ата минута.

В по-голямата част от двубоя на стадион "Валери Лобановски" украинците играеха, комбинираха и търсеха попаденията, а българските национали гледаха отблизо.

Мачът започна с домакински натиск, който се изразяваше главно в центрирания към вратата на Николай Михайлов.

Именно след центриране, но от ъглов удар, се стигна до гол още в седмата минута. Олег Гусев изпълни корнер, Дмитро Чигрински отклони топката с глава и след това Йевхен Селин от непосредствена близост откри резултата - 1:0 за Украйна.

Три минути по-късно капитанът на украинците Андрий Шевченко центрира от фаул, но ударът на неговия съотборник и партньор в атаката на "Динамо" (Киев) Артьом Милевски беше неточен.

В 23-ата минута българите бяха много близко до изравняването: след изпълнение на ъглов удар от Христо Златински включилият се защитник Иван Бандаловски стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Олександър Шовковски.

Домакините увеличиха аванса си с прекрасно попадение в 38-ата минута. Андрий Ярмоленко премина Иван Бандаловски, като го прехвърли. След това подаде на Олег Гусев, той стреля, но Николай Михайлов отби удара. Топката обаче попадна в Андрей Шевченко, който съвсем сам и от няколко метра увеличи на 2:0.

Иван Иванов се опитва да отнеме топката от краката на Артьом Милевски

На почивката и в началото на второто полувреме селекционерът на българския национален отбор Михаил Мадански направи пет смени, но отново украинските футболисти доминираха на терена на стадион "Валерий Лобановски".

Въпреки това нямаше много положения за гол, а колкото ги имаше бяха само пред вратата на резервата Владислав Стоянов. Девет минути след подновяването на играта Коноплянка премина с лекота през Манолев и подаде на Милевски, но неговият удар беше избит Коста Стоянов. В 70-ата минута Манолев изби топката от голлинията след изстрел на Ротан.

Логично в 82-ата минута украинците стигнаха и до трето попадение. Светкавична контраатака на домакините завърши с точен пас на Коноплянка към Ярмоленко, който на празна врата оформи крайния резултат.

Украйна - България 3:0

Голмайстори: 1:0 Йевхен Селин 7, 2:0 Андрей Шевченко 38, 3:0 Андрий Ярмоленко 82

Украйна: Шовковски, Тимошчук, Гармаш (Ротан 46) , Гусев (Коноплянка 46), Ярмоленко (Назаренко 85), Шевченко (Селезньов 53), Михалик, Бутко (Федецки 81), Милевски (Алиев 66), Чигрински, Селин

България: Михайлов (Вл. Стоянов 46), Иванов, К. Стоянов, Бандаловски (Терзиев 54), Манолев, Петров, Цветков, Златински (Г. Миланов 67), Божинов (Домовчийски 50), Гаджев (Георгиев 50), Рангелов (Попов 46)

Категория: спорт | Просмотров: 603 | Добавил: snej | Рейтинг: 0.0/0