Гостей: 1
Пользователей: 0
54.198.200.128

Ямбол
Главная » 2011 » Октябрь » 15 » "Манчестър сити" победи убедително "Астън вила" и излезе начело
20:48
"Манчестър сити" победи убедително "Астън вила" и излезе начело
"Манчестър сити" оглави класирането в английската Висша лига след убедителна победа с 4:1 над "Астън вила".

За гостите титуляр бе капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров.

Двубоят поднесе много интересни моменти за зрителите на "Етихад". Марио Балотели даде преднина на домакините през първото полувреме, а след почивката Адам Джонсън, Венсан Компани и Джеймс Милнър реализираха по едно попадение. Почетният гол за гостите бе дело на Стивън Уорнък в 65-ата минута.

Срещата започна равностойно, като първи до попадение можеше да стигне "Астън вила". В 11-ата минута Гейбриъл Агбонлахор отне топката от Джолиън Лескът и напредна, но не успя да преодолее вратаря Джо Харт.

Няколко минути по-късно пробив на Яя Туре намери непокрития Балотели, но ударът му не затрудни стража на гостите Шей Гивън. Италианският нападател продължи с активната си игра и в 28-та минута откри резултата. Добре изпълнен корнер от Адам Джонсън намери Балотели, който с атрактивна задна ножица реализира деветото си попадение във Висшата лига. До края на полувремето двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, но до нов гол не се стигна.

Второто полувреме започна вихрено за "Манчестър сити". Още в 47-ата минута грешка на Стивън Уорнък остави Джонсън очи в очи с Шей Гивън и крилото не сгреши за 2:0. Пет минути след това Джонсън записа втората си асистенция в двубоя, след като негово центриране от ъглов удар позволи на капитана Компани да вкара с глава за 3:0.

След попадението гостите от Бирмингам се активизираха и намалиха резултата. В 65-ата минута центриране на Агбонлахор стигна до Уорнък, който с прецизен удар не остави шансове на Джо Харт.

Радостта на гостите не продължи дълго и далечен изстрел на бившия играч на "Вила" Джеймс Милнър възстанови преднината от три гола за "гражданите". Заключителните минути на срещата ще се запомнят с дебюта на Оуен Харгрийвс за небесносините във Висшата лига.

С победата отборът на Роберто Манчини вече има 22 точки от 8 кръга и еднолично заема първо място във временното класирането. В следващия кръг "гражданите" ще се изправят срещу шампиона и втори в подреждането "Юнайтед". Сблъсъкът за лидерската позиция ще се състои на "Олд Трафорд", а след равенството 1:1 с "Ливърпул" в събота, "червените дяволи" изостават с две точки зад градския си съперник.
Категория: спорт | Просмотров: 665 | Добавил: snej | Рейтинг: 0.0/0