Гостей: 1
Пользователей: 0
18.119.123.32

Ямбол
Главная » 2011 » Сентябрь » 25 » Българският ансамбъл спечели първи медал на световно от 2003 г.
08:30
Българският ансамбъл спечели първи медал на световно от 2003 г.
Грациите в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова донесоха първо отличие за България в шампионат на планетата от 2003 г. насам.

Тогава в многобоя ансамбълът се пребори за сребърен медал. В събота освен третото място в света, българките спечелиха и квота за олимпийските игри в Лондон догодина. Възпитаничките на Илиана Раева се класираха и за финалите на отделните уреди в неделя.

Българките изпълниха отлично двете си съчетания и получиха оценки 26.800 точки за 5 топки и 27.325 на 2 обръча и 3 ленти - съответно четвърти и трети резултат. Общата им оценка беше 54.125 точки, с която се пребориха за бронзовия медал.

Ансамбълът спечели третото отличие и втората квота за България от световното, след бронзовите медали на Силвия Митева при отделните изпълнения на бухалки и лента. Гимнастичката взе квота за олимпиадата със седмото си място в индивидуалния многобой.

Световният шампион Италия защити титлата си при ансамблите на трето поредно световно първенство. Елиза Бланки, Ромина Лаурито, Марта Панини, Елиза Сантони, Анжелика Савраюк и Андреа Стефанеску събраха сбор от 55.150 точки (27.350 на топки и 27.800 на ленти и обръчи).

Сребърните медали останаха за рускините, които направиха груби грешки и в двете си съчетания. Въпреки тях те получиха оценки от 27.250 на топки и 27.600 на обръчи и ленти и с общо 54.850 изпревариха България.

В първата шестица в многобоя се класираха още гимнастичките на Беларус (52.850 т.), Япония (52.725) и Германия (52.675), които също спечелиха квоти за олимпиадата. Представителките на Беларус излязоха напред с първа оценка на 5 топки, но със слабото си второ изпълнение пропиляха шансовете си за медали. Сред съдиите на многобоя беше и българката Деспа Кателиева.

България е на четвърто място в класирането по медали с трите си бронзови отличия. Русия води в класирането с общо 12 медала - 6 златни и 6 сребърни, а на второ място е Италия с един златен. Челната тройка се допълва от Беларус с един сребърен и един бронзов медал. След България са Украйна, Азербайджан и Израел с по едно бронзово отличие.
Категория: спорт | Просмотров: 654 | Добавил: snej | Рейтинг: 0.0/0